top of page
0e3826e8-6ed5-4fcf-9c96-246698b562df.jpg

TROCHĘ O MNIE

Cześć! Nazywam się Olivia Grudniewska.

Zanim swoją ścieżkę zawodową powiązałam z psychologią, najpierw stała się ona jednym z moich głównych zainteresowań i inspiracji życiowych. Każdy z nas ma swoją historię, wspomnienia i doświadczenia - te dobre i te złe.

Jestem zdania, że dzięki moim kryzysom miałam szansę się przebudzić, zaczęłam żyć świadomie, zaczęłam żyć naprawdę - dla siebie i dla tych, którzy są dla mnie najważniejsi... Wierzę w to, że jeśli wyjdziemy do świata z poczuciem, że wszystko, co się dzieje ma głębszy sens.. to życie naprawdę nabiera innego smaku, innych kolorów, zapachów. 

Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam już podczas pierwszych studiów biznesowych, które ukończyłam na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie Zarządzanie Zasobami Ludzkimi pozwoliło mi na pierwsze kontakty z drugim człowiekiem. Szybko poczułam, że czegoś mi brakuje. Wiedziałam, że moja wrażliwość, ogrom empatii i dar wglądu, nie powinny pozostać w cieniu!


Dopiero na drugich studiach magisterskich, których się podjęłam -  Psychologia Kliniczna (Uniwersytet SWPS, Sopot) - poczułam, że jestem właśnie tam, gdzie powinnam. Obecnie jestem psychologiem i terapeutą w trakcie certyfikacji, w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. 

Przeszłam certyfikowane szkolenia w obszarach takich jak: 

- praca z zaburzeniami odżywiania

- praca z osobowami z zaburzeniami osobowości w oparciu o Terapię Schematów

- TSR w pracy z dziećmi i młodzieżą

- wykorzystanie TSR w relacji: para, rodzina

- terapia uzależnień skoncentrowana na rozwiązaniach

- osoby w kryzysie - samobójstwo i zachowania autodestrukcyjne 

- zastosowanie TSR w obszarze problemów psychiatrycznych

- praca terapeutyczna z osobami doświadczającymi lęku 

- założenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

Kontakt z drugim człowiekiem od zawsze był tym, co mi w duszy gra. Spotkanie i budowanie relacji terapeutycznej, to niewątpliwie źródło największego doświadczenia. Słuchanie ludzi, poznawanie ich wnętrza, spojrzenie na świat z ich perspektywy.

Stworzenie relacji opartej na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa, to moim zdaniem podstawowe warunki, które każdy psycholog, terapeuta czy psychoterapeuta powinien posiadać, zaraz obok rzetelnej wiedzy naukowej.

Pracę terapeutyczną prowadzę inetgracyjnie, łącząc narzędzia z różnych nurtów terapeutycznych, w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. W pracy bliska jest mi filozofia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, gdzie koncentrujemy się na tym, jak chciałbyś żyć inaczej, za czym tęsknisz, o czym marzysz. Rozmawiamy o tym, czego potrzebujesz i szukamy odpowiedniej drogi.

To Ty jesteś ekspertem od siebie.

Jeśli chcesz zaplanować swoją ścieżkę, zrobimy to.

Jeśli chcesz medytować, zrobimy to.

Jeśli potrzebujesz zmierzyć się z przeszłością, stworzymy ku temu najlepsze warunki. 


Jestem zwolenniczką psychologii pozytywnej, pracy na zasobach i celach klienta. 

Nie mniej jednak bliskie są mi wszystkie techniki doświadczeniowe, pozwalanie sobie na bycie tu i teraz, praktykowanie uważności, praca z wewnętrznym dzieckiem i częściami/trybami. 

To wszystko doprowadziło mnie do miejsca, w którym jestem - a więc taka praca z drugim człowiekiem, która jest cudownym doświadczeniem. Doświadczeniem, ale też doświadczaniem. Doświadczaniem energii, kontaktu, bólu, smutku, radości czy złości. Towarzyszeniem drugiemu człowiekowi w ważnych momentach jego życia, nierzadko najważniejszych, przełomowych.

Cały czas się rozwijam, co ostatnio udaje mi się najlepiej w bliskim kontakcie z naturą. Jest to zdecydowanie jedna z tych ścieżek, którą zamierzam łączyć z pracą terapeutyczną. Lasoterapia, kąpiele leśne, joga, kręgi kobiet. Wakacje w magicznej i bogatej w dary natury... naszej Puszczy Białowieskiej...

Wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

O mnie: O mnie
bottom of page